Wpisany przez Księżyk Jacek
poniedziałek, 19 października 2020 15:10

Starty Truchtaczy

alt

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH TRUCHTACZY. Wirus mimo wszystko, nie odebrał nam ochoty, do biegania czy ruchu na świeżym powietrzu. Nareszcie ruszyły też imprezy biegowe. W wielu z nich, udało się wystartować reprezentantom naszej grupy biegowej.

W lipcu w Korbielowie odbył się 20 BIEG NA SZCZYT PILSKA-1557m.n.p.m. Bieg zgromadził 205 biegaczy. Start odbył się w 4 grupach, które biegały co 30 minut, aby ograniczyć do minimum w miarę możliwości wzajemny kontakt. Przewyższenie blisko 1000metrów. Trasa niezmienna od lat, wiodąca najtrudniejszymi szlakami. Janusz Pytel zajął w tym biegu 32 miejsce w klasyfikacji generalnej, a w kategorii wiekowej M-60 1 miejsce, z czasem 59,36min.

8 sierpnia w Nowej Wsi, okolice Siewierza, odbył się bieg na trasie 5 km. W biegu tym uczestniczyło dwóch reprezentantów naszego klubu. Bieg na podłożu asfaltowym z długim podbiegiem i zbiegiem. Werner Legomiński zdobył 3 miejsce w kat M-70, a Marek Maciejewski 2 miejsce w kategorii M -50.

15 sierpnia w Czeladzi na trasie 3 km wystartował z dużym sukcesem Marek Maciejewski, który w kategorii M- 50 zdobył 1 miejsce.

16 sierpnia w Brennej odbyła się 8 edycja BIEGU O BRNEŃSKIE KIERPCE na dystansie 15,5km. Na starcie stanęło 277 biegaczy, podzielonych na 2 grupy biegowe. Wystartowały one odrębnie, z różnicą 1 godziny. Wysoka temperatura, zróżnicowana trasa pod względem podbiegu, zbiegu, podłoża plus świetna organizacja to walory tego biegu. Nie przez przypadek posiada on klasę mistrzowską w LIDZE BIEGÓW GÓRSKICH W POLSCE. Ponadto, dokonano mnóstwo przedsięwzięć sanitarnych.  Janusz Pytel zajął w tym biegu 34 miejsce w klasyfikacji generalnej a w kategorii wiekowej M-60 1 miejsce z czasem 1g.28min. Warto zaznaczyć, że bieg ten zgromadził na starcie całą czołówkę biegaczy górskich zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

W lipcu i sierpniu odbył się cykl biegów pod hasłem WTORKI BIEGOWE organizowany przez MOSIR SIEMIANOWICE ŚLASKIE. Trasa 5,5 km. super atmosfera, organizacja i propagowanie biegania to atuty tej imprezy dla każdego. Można było startować co wtorek od 10 do 11 lub 17 do 18. Kamera klasyfikowała zawodników a czasy były sprawą drugoplanową. W cyklu tym udział wzięli: Marek Maciejewski, Adam Idzikowski, Werner Legomiński, Janusz Pytel, Marian Jarosz, Darek Szmigiel, Jan Micuda. Zawodnicy, którzy ukończyli cały cykl zostali wyróżnieni dyplomami i medalami.

5 września w urokliwym miejscu GÓRKI WIELKIE przed Brenną odbył się 4 BIEG NA BUCZE. Niewielka górka, ale daje popalić, mimo dystansu 5km. Tutaj spotkaliśmy się już grupą. Była Angela i Adam Idzikowscy, Werner Legomiński, Jola i Janusz Pytel. Pogoda rewelacyjna, jak na 1 sobotę września, blisko 30 stopni. Trasa mimo krótkiego dystansu trudna, płasko, z lekkim podbiegiem, błotnisty stromy podbieg i długi szybki zbieg. Na starcie122 zawodników, w tym 3 reprezentantów Truchtacza: Werner Legomiński 3 miejsce w KAT- M 70 z czasem 36m.21s., Adam Idzikowski z czasem 26,37 zajął 10 miejsce. Janusz Pytel z czasem 25,20min.  1 miejsce w KAT M-60.

6 września odbył się jubileuszowy 20 BIEG NA SZCZYT RYSIANKI tylko 1322m.n.p.m. Dystans 6km, przewyższenie 650m. Po ulewnej, burzowej nocy w górach, okolice Węgierskiej Górki na starcie w Żabnicy stanęło 130 zawodników. Początek trasy łatwiejszy, podbieg asfaltowy na odcinku 2 km. Później ciężka praca: 4 km kamienistego, wąskiego jak koryto potoku szlaku. Błoto, woda, lekka mgła, sama przyjemność. Reprezentant Truchtacza   Janusz Pytel zajął 32 miejsce w klasyfikacji generalnej a z czasem 43,57min. zdobył 1 miejsce w kategorii wiekowej M-60.