Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
poniedziałek, 04 października 2021 21:38

 

Silesia Marathon

 

2021-10-03

 

 

   To już mój kolejny Silesia Maraton … oglądany okiem kibica. Swój start zaliczyłem kilkanaście lat temu, w czasie pierwszej edycji, później było jeszcze kilka „połówek”, ale z pełnym dystansem biegowo jakoś mi nie po drodze. Przez kilka lat natomiast miałem okazję współpracować z fundacją Pro Activ (w latach 2013 – 2018) organizując w ramach Silesia Marathonu branżowe Mistrzostwa Polski w Maratonie i Półmaratonie. Zawsze natomiast kiedy nie biegłem i nie byłem zajęty współpracą, starałem się kibicować. Najczęściej dopingowałem biegaczy na Mysłowickim Ćmoku, gdzie razem z Basią witaliśmy maratończyków w naszym mieście. Tym razem jednak, w związku z tym, że Truchtacze startowali również w półmaratonie, musieliśmy wybrać miejsce, przez które będą przebiegali uczestnicy wszystkich trzech biegów. Nasz wybór padł na katowicką dzielnicę Zawodzie a konkretnie na ulicę Boh. Monte Cassino. I w tym miejscu bardzo chciałem przeprosić mieszkańców okolicznych bloków, że zamiast w ciszy i spokoju spędzać niedzielne przedpołudnie, musieli słucha naszego bębnienia, trąbienia, grzechotania i nawoływania! W przyszłym roku będziemy znów ;-)   .

 

   Trudności związane z przemieszczaniem się samochodem po Katowicach, sprawiły, że na punkcie kibicowskim stawiliśmy się, kiedy pierwsi maratończycy minęli nasze miejsce. Od chwili przybycia, aktywnie wzięliśmy się do pracy i głośnym dopingiem wspomagaliśmy bohaterów biegu.

 

Silesia Maraton, choć nie jest największym biegiem w Polsce (pomimo tego, że niektórzy uparcie tak go nazywają), jest imprezą jedyną w swoim rodzaju. Na swoim głównym dystansie, biegnie w granicach czterech sąsiadujących ze sobą miast! Nie znam drugiego takiego biegu. Ponadto jest bardzo trudny technicznie, ze względu na profil trasy. Biegacze przyjeżdzający spoza aglomeracji Śląskiej, są mocno zaskoczeni przewyższeniem i ilością podbiegów na trasie! Ale jest ona tak pięknie poprowadzona, że rekompensuje wszystkie trudy czekające na biegaczy. A poza tym byliśmy my, dopingujący wszystkich zawodników, m.in.: Izę Wysłuch, Karola Olszańskiego, Izę Klich, Ewę Szylewską, Stasia Filusia, Andrzeja Dąbka, Bogusławę Kupibidę, Matyldę, Żebrowską, Tomka Wysłucha, Pawła Bałazińskiego, Piotra Jakubowskiego, Mariana Gruszkę, Mariusza Lebiodę, Jacka Razika, Agnieszkę i Roberta Stanoszek, Rafała Pawelca, Michała Mudego, Urszulę Menżyk, Czesława Wiznera, Adama Głosa, Grzegorza Nowaka, Kasię Bluszcz, Ryszarda Mitosia, Adama Balucha, Justynę i Mirka Kolonko… pewnie kogoś ze znajomych pominąłem, ale biegliście tak szybko, że musicie mi wybaczyć ;-) Kilkoro z Was udało mi się ustrzelić w kadrze, niestety nie wszystkich!

 

Link do galerii: https://photos.app.goo.gl/u5gteLjohyyDrjTy9 (zdjęcia robione przeze mnie oraz Basię jak również przesłane przez Czesia Wiznera)

 

   Startowali oczywiście też Truchtacze, choć prawdę mówiąc trudno było Ich w tłumie zauważyć! Żaden nie biegł bowiem w stroju klubowym (#Ƣ֍۞☻) *. Piotr Rogowicz tak mi przemknął, że nawet nie zauważyłem a szkoda, bo jako jedyny reprezentował Truchtacza na królewskim dystansie. Ponadto z dystansem półmaratonu mierzyli się Janek Micuda i Marian Jarosz. Niestety w biegu nie wystartował Henryk Kowalski-Neukirch ze względów zdrowotnych.

 

   Wszyscy startujący, bez względu na dystans, czas, miejsce zasłużyli na wielkie gratulacje. Mam nadzieję, że kiedyś znów do Was dołączę!

 

Miejsce: Katowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice.

 

Konkurencje: Półmaraton (21,097 km.), Maraton (42,195 km.), Ultramaraton (50 km.).

 

Kibicowali: Basia, Bożena, Jacek oraz @AktywneZawodzie.pl. i okazjonalnie Jacek Seweryn jak również Bogusław Siegmund.

 

*Moje swobodne tłumaczenie na język używany w „Tytusie” autorstwa Papcia Chmiela, sformułowania używanego w chwili zdenerwowania ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Basia, Czesiek, Jacek …

J. Ksi.

60

Poprawiony: wtorek, 05 października 2021 12:52
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack