Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

zzzzae52x.jpg

LogowanieSonda

Jak oceniasz naszą stronę?
 

Szukaj

Licznik

Użytkownicy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Stworzone dzięki jVitals
Wpisany przez Księżyk Jacek   
niedziela, 29 maja 2022 12:31

 

XIII GP M-wic

 

Bieg Trzeci – Polska Biega

 

Podsumowanie!

 

 

   Kilkanaście lat temu, wymyślono akcję „Polska Biega”. Cały pomysł opierał się na założeniu, iż w jeden weekend, w całym kraju Polacy wystartują w zawodach pod jednym hasłem. Biegi różniło wszystko: dystans, odpłatność, miejsce, rodzaj, organizacja … dosłownie wszystko! Ale jedno scalało, Polacy biegają! Lista biegów była zamieszczona na stronie organizatora. Tam też publikowało się zdjęcia, wyniki, informacje o imprezie. Do pomysłu dołączyli organizatorzy z całego kraju. W szczytowym okresie zarejestrowanych było kilkaset biegów. Takich naprawdę malutkich, dla kilku, kilkunastu uczestników, ale również były biegi, gdzie startowało kilkuset i więcej zawodników. Pomysł był na tyle duży, że zaanektował majowe weekendy poprzedzające, jak i następujące po głównym terminie zawodów. Ba! W jeden dzień, w jednym mieście, organizowane było kilka zawodów pod wspólną nazwą! Ciekawostką akcji było również to, że jedną z zasad była współpraca z lokalnym samorządem! Truchtacz w tą akcję zaangażował się niemal od samego początku. Pierwszy bieg po nazwą Polska Biega, został zorganizowany przez Stowarzyszenie w maju 2010 roku. I chyba, o ile pamiętam od tego czasu również we współpracy z UM w M-cach.

 

   W tamtym czasie w Truchtaczu, było kilka grup, robiących różne projekty, ale działających na rzecz Klubu. M.in. był organizowany „Bieg Spełnionych Marzeń”, również jakieś pojedyncze projekty biegowe, ale Polska Biega, od samego początku została podczepiona po GP M-wic. Najpierw jako osobny bieg, robiony na tej samej trasie, według tych samych zasad, by od sezonu 2013 wejść w skład cyklu GP. Chcieliśmy jednak, aby te zawody zachowały swoją odrębność, swoją unikalność, dlatego też bieg ten nie jest obowiązkowy. Udział w nim pozwala jednak odrobić absencję w którymś z pozostałych biegów GP, oczywiście poza pierwszym i ostatnim. Również, aby podkreślić odrębność tego biegu, ma on swoją klasyfikację i osobne nagrody. A wszystko to przy ognisku i kiełbaskach smiley Jakoś tak zawsze się nam udawało, że sponsorzy dopisywali i ten bieg mógł być robiony na bogato! I w tym roku nie było inaczej!

 

   A co z „Polska Biega” w wydaniu krajowym? Najpierw zaczęły się zmiany z logo wydarzenia, później coraz trudniejszy był kontakt przed i po wydarzeniu. W sumie chyba ilość nie poszła w jakość a przerosła możliwości organizacyjne. Ostatnim chyba rokiem, kiedy to zadziałało, był 2018 rok. Czy w roku następnym? Chyba nie! Firma (organizacja? zespół?) która się tym zajmowała, chciała działać przez cały sezon, we wszystkich kierunkach związanych z aktywnością fizyczną i … chyba ją to przerosło, straciła to co najfajniejsze, czyli majową imprezę! A potem przyszedł okres wykluczenia pandemicznego i problem się rozwiązał.

 

   W tym roku w kalendarzu zawodów, na największym i najstarszym portalu biegowym znalazły się jedynie … dwie imprezy z nazwą Polska Biega! Oczywiście, w tym był nasz bieg! Nawet więc jeśli idea upadła, to w Mysłowicach Polska Biega smiley

 

   Nasz trzeci bieg w sezonie nawiązał do tradycji z poprzednich lat i był „na bogato”. Oczywiście jest to zasługa tych wszystkich dobrych ludzi, instytucji i firm wspierających Stowarzyszenie. Do tego grona (wymienionego w stopce sponsorskiej) dołączył w maju Prezydent Miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz, który objął swoim patronatem nasze zawody. W tym miesiącu została również podpisana umowa o promocji Miasta Mysłowice poprzez działalność sportową Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice! W tym miejscu, chciałem również podziękować Panu radnemu Andrzejowi Dąbkowi za wsparcie, które nam okazał!

 

Drugą firmą, która dołączyła do grona wspierających Stowarzyszenie, to „Przaja Ci”. Jest to niewielka firma produkująca naturalne kosmetyki. Ale jej właścicielka, Monika Mrozek ma wielkie serce i ufundowała piękne nagrody dla wszystkich zawodników, którzy stanęli na podium. Mam nadzieję, że to początek fajnej współpracy.

 

   Oczywiście wielkie podziękowania należą się wszystkim Truchtaczom i Truchtaczolubnym oraz wolontariuszom z SP nr 16, którzy pracowali przy organizacji zawodów. Bez was, nie byłoby tych zawodów! Ale jakby tego było mało, Truchtacze postanowili wspomóc uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w mysłowickim hostelu Katowicka 53. Przed zawodami ogłosiliśmy akcję Witaminy dla Ukrainy, której efektem było kilkadziesiąt kilogramów darów zebranych podczas zawodów. W większości, aktywnie w zbiórce wzięli udział członkowie Stowarzyszenia, ale również część zawodników do nie się przyłączyła. To naprawdę fajne uczucie móc pomóc bliźniemu. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę, że pomoc tym ludziom, to działanie długofalowe.

 

   Na koniec, jak zwykle trochę liczb: w ostatnią sobotę, wystartowało blisko dziewięćdziesięciu zawodników, reprezentujących ponad piętnaście miast aglomeracji Górnośląskiej. Na liście startowej pojawili się przedstawiciele ponad dwudziestu różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Zawodnicy startowali w konkurencji biegowej, nordic walking oraz canicross. Panie stanowiły ponad 35% ogółu startujących.

 

   A jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy naszych partnerów i byłby chętny do wsparcia naszej działalności, to poniżej podaję przydatne informację:

 

  • Nazwa i nr rachunku Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice

Ul. Armii Krajowej 44/b/27

41-400 Mysłowice

 

  • Nr rachunku w BNP PARIBAS:

74 1600 1462 1864 7358 8000 0001

 

  • W tytule najlepiej wpisać:

Darowizna na cele statutowe

Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice,

z uwzględnieniem GP M-wic.

  

   Na kolejne zawody zapraszamy już 25 czerwca!    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Marian, Janusz, Grażyna, Jacek

J. Ksi.

Poprawiony: niedziela, 29 maja 2022 15:18
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack