Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

05b bieg trzeci.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 106 guests online
Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
piątek, 16 grudnia 2022 21:38

 

Spotkanie

 

Opłatkowe 2022

 

STM

 

 

   Przez wiele lat, spotykaliśmy się przed świętami Bożego Narodzenia w gronie klubowym, aby podzielić się opłatkiem. Ale w 2020 roku świat zwariował i wiele, wydawałoby się stałych elementów naszego życia musieliśmy odłożyć „naniewiadomokiedy”! Być może jestem naiwny, ale wierzę, że „złe” odchodzi, a my możemy powracać do normalności! 

 

   Minęły trzy lata od ostatniej Wigilii i nie wiedziałem, jak to będzie wyglądało po takim czasie. Czy będą chętni na spotkanie? Czy się uda? No cóż… chyba jesteśmy niepoprawni smiley, bo znów wyszło świetnie!

 

   W pubie u Waltra zjawiło się blisko trzydzieścioro Truchtaczy i Truchtaczolubnych. I choć za kilka dni usiądziemy przy stołach rodzinnych, z naszymi najbliższymi, to w środowy wieczór spotkaliśmy się w gronie naszej sportowej rodziny.

 

   Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęliśmy łamiąc się opłatkiem i składając sobie wzajemnie życzenia. Oczywiście musiało to trwać dłuższą chwilę przy tej ilości osób. Było to jednak bardzo miłe.

 

   Potem nastąpił główny, kulinarny punkt naszej Wigilii. Tradycyjnie w menu królował barszczyk czerwony z uszkami. Ale na drugie danie, zgodnie z sugestią klubowiczów mieliśmy do wyboru: pierogi z kapustą i grzybami oraz ryba, ziemniaczki i kapusta z grzybami. Oczywiście kompot z suszu też musiał być! A na deser ciasta, ciasteczka i inne słodkości, które upiekły i przyniosły: Basia, Jola, Ula, Claire, Janusz i Boguś oraz Grażyna. Za całość wieczerzy ogromne podziękowania należą się naszym gospodarzom, Anetcie i Piotrowi Radiowskim.

 

   Po kolacji, przy kawie, podsumowaliśmy sportowy, Truchtaczowy sezon 2021/2022. Rozpoczęliśmy od wręczenia Certyfikatów Truchtacza. Musieliśmy się cofnąć aż o dwa lata i wydać poświadczenie datowane na 2020 rok dla Piotra Mrozka oraz ubiegłoroczny certyfikat dla Piotra Harrisona. Następnie wróciliśmy do 2022 roku i wręczyliśmy Certyfikaty Marianowi Gruszce, Januszowi Szczepańskiemu i Ani Siemiątkowskiej. Przy najbliższej okazji uzyska go również Alicja Wojtyczka.

 

   Po wręczeniu Certyfikatów, przyszedł czas na nagrody:

 

Najaktywniejszy Truchtacz (największa, zarejestrowana ilość startów w okresie: 01-11-2021 – 31-10-2022): została wybiegana przez Mariana Gruszkę, który startował w sezonie 28 razy. Na drugim miejscu, uplasował się również Marian, tyle że Jarosz, mający na swoim koncie o trzy starty mniej.

 

Wyczyn Roku, (w tym sezonie była tylko jedna nominacja).

Zdecydowaną większością oddanych głosów (96,77%) nagroda Wyczyn Roku została przyznana Rafałowi Wolańskiemu za:

Zdobycie Kazbeku (5054 m.n.p.m.),

jednego z najwyższych szczytów Kaukazu.

Wniesienie flagi Truchtacza na najwyższą,

z dotychczasowych wysokości!!!

 

Nagroda Truchtacz im. Romana, (również tylko jedna nominacja).

Blisko 90% głosów poparcia otrzymał Marek Maciejewski:

 

Bardzo sympatyczny, pomocny, ambitny,

biegający z radością, dbający o kondycję.

Kochający ludzi i zwierzęta.

Doświadczony mors.

Przy tym bardzo skromny.

Fajnie opowiada,

po raz setny ciekawe zdarzenia.

 

   Nagrody zostały przyznane poprzez głosowanie tajne, przez wszystkich uprawnionych Truchtaczy.

 

   Poza nagrodami i Certyfikatami, wręczyliśmy podziękowania przyjaciołom Stowarzyszenia: Marcie (i Piotrowi też!) Mrozek oraz Anetcie i Piotrowi Radiowskim za cały rok współpracy z Truchtaczem. 

 

   Jeszcze długo siedzieliśmy u Waltra, prowadząc własne podsumowania sezonu i snując plany na nowy rok. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze gdzieś na zawodach przed świętami, ale na pewno będziemy się widzieli na treningu świątecznym w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godzinie 11:00, oczywiście na Rozalce.

 

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych

ale również sportowych

Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim Truchtaczom

naszym bliskim i przyjaciołom

w imieniu swoim

oraz

Zarządu Stowarzyszenia

życzy

Jacek Księżyk

 

Link do pełnej galerii wigilijnej, autorstwa Basi, Mariana i mojej:

 

https://photos.app.goo.gl/rwnYn1kBJ7QfS2jFA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J. Ksi.

135

Poprawiony: sobota, 17 grudnia 2022 22:13
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack