Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

logo.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 96 guests online
Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
poniedziałek, 19 grudnia 2022 22:51

 

XIII GP M-wic

 

Bieg Siódmy – Wielki Finał

 

Podsumowanie!

 

 

 

   XIII GP przeszło do historii! I wbrew różnym przesądom, nie było pechowe. Najmniej udane było XI GP, którego jeszcze dobrze nie zdążyliśmy zacząć, a już skończyliśmy. XII GP, rozpoczęliśmy z dużym opóźnieniem. Więc, tegoroczny sezon, naprawdę można udać za udany. Frekwencja nieco niższa, niż w poprzednich, pełnych cyklach, ale fajnie, że mamy stałych od lat zawodników, jak również nowych gości.

 

   Siódmy bieg, rządzi się swoimi prawami. Z jednej strony należy go podsumować jako osobną imprezę, ale również należy pamiętać, że to finał całego sezonu.

 

   O ile temperatura w dniu biegu była znośna, to sama trasa wyglądała bardzo źle. Błoto na wielu odcinka dawało się we znaki. Można było to zauważyć po czasach osiąganych przez poszczególne osoby. Nie wydaje mi się, aby ktoś zrobił wyśmienity wynik życiowy lub przynajmniej w sezonie! Jednak, nie od dzisiaj wiadomo, że w biegu crossowym im gorzej, tym fajniej! A od wyników zdecydowanie ważniejsza była atmosfera zawodów i zadowolenie biegaczy smiley

 

   Sobotnie zawody wygrał Kuba Pacenty z UKS Chromik Mysłowice, przed zawodnikami z Ukrainy, Nikitom Kolodim oraz Vitalijem Karpenko. Wśród pań najszybsza była Valentyna Kolesnyk z Ukrainy przed Aleksandrą Tuleją z Katowic i Angeliką Idzikowską (z Portosem) reprezentującą naszego Truchtacza. Bez psiego wspomagania jako trzecia biegowo kobieta zameldowała się Varvara Kryvylia. W NW pierwsze trójki stanowili: Zosia Dembowska z Katowickiego NW, przed Grażyną Tamiołą ze Stadionu Śląskiego i Grażyną Bytomską-Maciejewską z Mysłowic oraz Jakub Derus i Paweł Słupianek reprezentujący Katowicki NW przed Karolem Olszańskim z Fear The Return. W CC najszybsi byli: Angelika Idzikowska z Portosem (Truchtacz) przed Karolem Dandykiem i Karmelem z Mysłowic oraz Pawłem Bałazińskim i Herą z Mors Hubertus Team. W sumie na starcie stanęło osiemdziesięciu dwóch zawodników i zawodniczek. Frekwencja była więc całkiem przyzwoita.

 

   Po błyskawicznym podliczeniu wyników wszystkich siedmiu zawodów, mogliśmy zaprosić zawodników, organizatorów, wolontariuszy i pozostałych gości na ceremonię zakończenia Grand Prix Mysłowic.

 

   W pierwszej kolejności podziękowaliśmy naszym młodym przyjaciołom ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Jerzego Chromika oraz ich opiekunkom, Agnieszce Stanoszek i Ewie Zazuli. Dziękowaliśmy również wolontariuszom z I LO im. Tadeusza Kościuszki i opiekunce Angelice Lelek. No i oczywiście naszym wolontariuszom na 120%, czyli Pauli Cieżobce, Marcie Łukaszczyk i Kasi Szlachcie! Następnie wręczyliśmy podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swój kamyczek do organizacji GP, m.in.: Beacie Godek, Marianowi Jaroszowi, Rafałowi Wolańskiemu, Bożenie Kopeć, Michałowi, Ani, Kamilowi i Kubie Staciwom, Markowi Maciejewskiemu, Dorocie Wyleciał, Joli i Januszowi Pytlom, Darkowi Szmiglowi, Marianowi Gruszce, Magdzie Kubeckiej, Ani Siemiątkowskiej, Adamowi Szalowi, Januszowi Szczepańskiemu …

 

   Kolejną wyróżnioną grupą byli nasi biegowi Partnerzy! To, że sezon został zakończony „na bogato”. To, że udało się nam tak przygotować Finał, ale też również cały cykl, to właśnie zasługa naszch Partnerów! Dlatego też, były specjalne podziękowania, tym wszystkim którzy nas wspomagają: Panu Prezydentowi Dariuszowi Wójtowiczowi za objęcie Honorowym Patronatem zawodów Grand Prix Mysłowic. Monice Mrozek z „Przaja Ci” (ufundowała nagrody dla zwycięzców nie tylko biegu finałowego, ale również biegu Polska Biega), Cukierni-Piekarni Karola Bromboszcza (kreple na każdym biegu, to zasługa Karola!), Natalii Działas z „Wczasolandii” (wkład finansowy!), Kasi i Andrzejowi Fahrenholtom, Marcie oraz Piotrkowi Mrozkom (słodki poczęstunek na mecie każdego biegu), Karolowi Olszańskiemu z Fear The Return oraz Dawidowi Bąkowi (wkład finansowy, współprodukcja medali itp.), jak również naszym Truchtaczolubnym, którzy wsparli nas wpłatami na organizację GP: Zosi Dembowskiej, Sobiesławowi Suślikowi, Wiesławowi Kasprzykowi, Andrzejowi Ochowiczowi, Sławomirowi Kulików, Łukaszowi Siedlaczkowi, Irkowi Kwiatkowi, jak również Marysi Witkowskiej i Robertowi Proksie!

 

   Po wręczeniu podziękowań, zrobiliśmy tradycyjne zdjęcie, które zostanie umieszczone na kolejnym truchtaczowym kalendarzu.

 

   I w końcu nadeszła ta najważniejsza chwila, dekoracja najlepszych zawodników całego cyklu GP. W kategorii CC najszybsza była Angelika Idzikowska wraz z Portosem, wyprzedzając Pawła Bałazińskiego i Herę oraz Karola Dandyka i Karmela. W NW wśród pań zdecydowanie wygrała Zosia Dembowska przed Grażyną Tamiołą i Grażyną Bytomską -Maciejewską. Wśród panów wygrał Krzysztof Duda, przed Dawidem Maderą i Jakubem Derusem. W biegach na podium znalazły się tylko dwie panie. Najlepsza była Joasia Menżyk a na drugim miejscu sklasyfikowana została Agnieszka Janor. Wśród panów, na trzecim miejscu sklasyfikowany został najlepszy z Truchtaczy, Janusz Szczepański. Na drugim miejscu zawody ukończył Tomek Kobyliński. A najlepszym zawodnikiem, zdobywcą pucharu Truchtacza został Bartłomiej Zbąski!!!

 

   Gratulacje dla zwycięzców i wielkie brawa dla wszystkich, którzy ukończyli cały cykl!

 

   Na koniec, jak zwykle trochę statystyki: w ostatnich zawodach, wystartowało ponad osiemdziesięciu zawodników, reprezentujących kilkanaście miast aglomeracji. Na liście startowej pojawili się przedstawiciele około dwudziestu różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Zawodnicy startowali w konkurencji biegowej, nordic walking oraz canicross. Panie stanowiły około 32% ogółu startujących. W całym sezonie 2022 wydaliśmy sześćset jedenaście numerów startowych. Panie stanowiły ponad 33,5% wszystkich startujących. Najliczniejszym biegiem był Bieg Pierwszy – Zimowy w którym wystartowało 115 zawodników

 

   Na kolejne spotkanie z Truchtaczowym GP Mysłowic zapraszamy już w nowym sezonie! Spotykamy się 25 lutego!!!

 

   A jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy naszych partnerów i byłby chętny do wsparcia naszej działalności, to poniżej podaję przydatne informację:

 

  • Nazwa i nr rachunku Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice

Ul. Armii Krajowej 44/b/27

41-400 Mysłowice

 

  • Nr rachunku w BNP PARIBAS:

74 1600 1462 1864 7358 8000 0001

 

  • W tytule najlepiej wpisać:

Darowizna na cele statutowe

Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice,

z uwzględnieniem GP M-wic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Ania, Ania, Marian, Irek

J. Ksi.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2022 00:44
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack