Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
piątek, 24 lutego 2023 11:13

 

XIV GP M-wic

 

Bieg Pierwszy – Zimowy

 

Raport z trasy

 

2023-02-24

 

 

   Już jutro ruszamy z nowym, XIV cyklem GP. Tym czasem, kilka informacji, co słychać na trasie zawodów.

 

   Przez cały tydzień ścieżki leśne, na których będziecie się ścigać były monitorowane przez Mariana. Pogoda bardzo niezwyczajna, w lutym można było się spodziewać dużo niższych a przede wszystkim dłużej utrzymujących się niskich temperatur. Pewnym zaskoczeniem mogły być dni, kiedy trafiały się dodatnie, kilkunastostopniowe (!) temperatury. Oczywiście, nie pozostało to bez wpływu na warunki jakie jutro spotkacie na zawodach. Zamiast zmrożonego, pokrytego śniegiem podłoża, będzie dużo błota.

 

   Wtorkowe obserwacje Mariana:

 

"Pierwszy odcinek stan dobry, obsuszony, da się biec koleinami. Ostry zakręt sterta gałęzi. Dalej lekki podbieg i uwaga na liście, bywają śliskie. Odcinek koński trudny, ale da się przebiec bokiem, jest jednak mało miejsca. Skręt przy stanowisku sędziowskim trudny i niebezpieczny. Prosty odcinek do podbiegu w bardzo dobrym stanie. Za górką duże rozlewisko. Natomiast od zakrętu, do połowy prostej, to po prostu masakra. Totalne błoto, nawet bokiem nie da się przejść. Dalsza część prostej już ok."

 

   Wczoraj sprawdzaliśmy trasę w nieco większym składzie, ja oraz drugi z Marianów. Myślę, że do jutra niewiele się zmieni, a ponad to zapowiadane są jeszcze opady, może nawet śniegu, co może tylko podnieść poziom trudności biegu crossowego. Temperatura powinna być na plusie, zapowiada się więc ciekawie.

 

   Marianową relację uzupełniam o wczorajsze zdjęcia. I dwie uwagi: początkowy odcinek prostej (za podbiegiem), jest bardzo mocno rozjeżdżony przez ciężki sprzęt a po bokach znajdują się poobcinane gałęzie. Tam będzie mało komfortowo! A druga sprawa, to nie wszędzie można bokiem obejść błoto i kałuże, tak jak to usiłował zrobić drugi z Marianów, uwieczniony na zdjęciu smiley

 

Przewidywana temperatura to ok 3 stopnie i opada, być może nawet śniegu.

 

   Jeszcze raz Was uczulam, trasa, jak już wyżej pisaliśmy, jest trudna, więc bądźcie uważni i ostrożni a najważniejsze abyście dotarli do mety cali i zdrowi. Wystartujcie jutro z myślą: rozsądek, przed fantazją smiley

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Jacek …

Marian Gruszka

J. Ksi.

Poprawiony: piątek, 24 lutego 2023 11:27
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack