Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
poniedziałek, 06 marca 2023 20:30

 

XIV GP M-wic

 

Bieg Pierwszy – Zimowy

 

Podsumowanie!

 

 

 

   Na jesieni 2009 roku, wymyśliliśmy takie nietypowe zawody, które będą rozgrywane przez cały rok i w dodatku bezpłatne dla zawodników. Nie byliśmy pewni, czy pomysł się przyjmie, a już na pewno nie myśleliśmy o ewentualnych, następnych edycjach … a tu rachu-ciachu i ponad osiemdziesiąt biegów już się odbyło! Ba! W ubiegłą sobotę zainaugurowaliśmy XIV sezon GP! Ło Matko, jak to zleciało smiley

 

   W tygodniu przedstartowym oczywiście było trochę stresu. Już raz zaczynaliśmy z przytupem, by sromotnie zwinąć zabawki po pierwszym biegu. Mam nadzieję, iż więcej taki numer się nie przydarzy! A ten sezon niech będzie taki zwyczajny, siedem startów, dobra frekwencja, fajna zabawa… i tyle!

 

   W sobotę zaczęło się jak u Hitchcocka! Pogoda pod psem! Zimno, ale niestety nie mroźno, duuużo błota, nie tylko na trasie, również w okolicach biura zawodów. I do tego jeszcze z rana śnieg, który tylko potęgował rozmiękczenie podłoża. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę wydarzenia, to rosła ona z każdą minutą. Prawdę mówiąc, nie myślałem, iż tylu zawodników pojawi się na zawodach. Chyba jednak wszyscy stęskniliśmy się za sobą, bo było nas dużo!

 

   Jaki będzie ten Sezon 2023? Trudno przewidzieć, w dużej mierze będzie to zależeć od nas wszystkich smiley Wierzę, że wspólnie stworzyliśmy sympatyczną imprezę sportową. Mamy wiernych uczestników zawodów, a sami staramy się zrewanżować przyzwoitą organizacją!

 

   I trochę statystyki:

   W czasie sobotniego, pierwszego biegu wystartowało prawie stu trzydziestu zawodników. Przyjechali z blisko dwudziestu miast naszego województwa i nie tylko. Po raz kolejny gościliśmy zawodników z Ukrainy. Na liście startowej pojawili się przedstawiciele dwudziestu dwóch różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Zawodnicy startowali w konkurencji biegowej, nordic walking oraz canicross. Jeśli chodzi o panie, to stanowiły ponad 30% ogółu startujących! I oby tak było do końca sezonu!

 

   Na koniec oczywiście, chciałbym bardzo podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacji zawodów. Tu nikt nic nie musi, ale te wszystkie osoby, które pracują przy GP, robią kawał fajnej roboty! Jak już wcześniej wspomniałem, korzysta z tego nie tylko lokalna, mysłowicka społeczność! Korzystają również osoby we wszystkich grupach wiekowych. Od nastolatków (a czasami nawet jeszcze młodszych zawodników!) do osób mocno zaawansowanych wiekowo.

 

   W dalszym ciągu podtrzymujemy jedno z podstawowych założeń naszego GP o nieodpłatności startu w tych zawodach. Nie mówię, że jest to łatwe. Poprzednie lata pokazały jednak, że dzięki ludziom, osobom i firmom, które nam sprzyjają, jesteśmy w stanie to zrealizować. Wierzę, że i tym razem się uda.

 

   Czy nam się to uda? Przekonamy się o tym wszyscy, biorąc udział w pozostałych biegach GP. Zapraszamy oczywiście zawodników, kibiców i naszych partnerów, może kogoś z UM (?). Najbliższy bieg już 22 kwietnia!    

 

   A jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy naszych partnerów i byłby chętny do wsparcia naszej działalności, to poniżej podaję przydatne informację:

 

  • Nazwa i nr rachunku Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice

Ul. Armii Krajowej 44/b/27

41-400 Mysłowice

 

  • Nr rachunku w BNP PARIBAS:

74 1600 1462 1864 7358 8000 0001

 

  • W tytule najlepiej wpisać:

Darowizna na cele statutowe

Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice,

z uwzględnieniem GP M-wic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Ania, Marian, Adam, Jacek i in…

J. Ksi.

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2023 21:01
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack