Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez katan tomasz   
sobota, 20 sierpnia 2011 16:34

3 MISTRZOSTWA TRUCHTACZA 

JAWORZNO 2011

 

Po raz trzeci zawodniczki i zawodnicy stowarzyszenia walczyli o tytuł najszybszej i najszybszego truchtacza: Zwyciężyli Dorota Wyleciał ( trzeci tytuł); oraz Piotr Nowak ( po Andrzeju Mielniku i Marku Maciejewski) po raz pierwszy. Także po raz pierwszy zastosowaliśmy przelicznik weteranów, który sporo zamieszał w dalszej klasyfikacji ,ale dzięki temu wyniki stają się bardziej miarodajne. Za rok Mistrzostwa numer 4 - od was truchtaczy zależy kiedy i gdzie je zorganizujemy - podrzucajcie pomysły w myśl zasady co dwie głowy to nie jedna. 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gorące popołudnie 6 sierpnia jechałem na III Mistrzostwa Truchtacza w biegach, choć sam nie miałem w nich uczestniczyć, chciałem być ich świadkiem i kibicem.

W trakcie rowerowej podróży zastanawiałem się nad konsekwencjami serii kontuzji, wypadków, chorób etc. które przetoczyły się przez truchtaczy w tym sezonie, ich wynikiem była zmniejszoną ilością startów i wspólnych treningów, a także ilość uczestników 3 MT.

alt

 

Przy hali sportowej byłem pierwszy obejrzałem proponowane koszulki i bluzy przez    Stanisława z Amosu ( projekty podeśle do truchtaczy mailem), wypiłem kawę z Wiesławem Ziarko (spiker Festiwalu Spełnionych Marzeń) i Józefem Szenderą ( sędzią głównym 2 BSM) o przyszłości Biegu im. J.Chromika i w ogóle kondycji mysłowickiej lekkiej atletki – niestety przyszłość jawi się w czarnych barwach. Słynnego Biegu Chromika najprawdopodobniej nie będzie, a w tym jak i przyszłym roku pieniędzy na bieganie chyba też nie będzie, szkoda – może warto zamiast zamykać modernizować, zamiast rozkładać ręce – szukać pieniędzy. Wspólnie z zazdrością patrzyliśmy na organizacje i „przepych” biegu w Jaworznie, żegnając się życzyliśmy sobie przede wszystkim cierpliwości w pukaniu do różnych drzwi.

Gdy zaczęli zjeżdżać się koledzy z klubu byłem coraz bardziej zaniepokojony frekwencja mistrzostw i motywacją, niektórych którzy nie wystartowali – ale nie mnie oceniać. Na szczęście wystartowała nie mała grupa 12 zawodników w tym dwie Panie i nowy kolega w Truchtaczu Włodzimierz Grocholewski, który ze względów regulaminowych nie mógł być klasyfikowany w 3MT.

Start w pełnym słońcu i od pierwszych metrów na czoło stawki wysunął się Henryk Szost, który w tym biegu pokazał klasę całej reszcie, bo plecy widzieli tylko do nawrotu potem przewaga urosła do minuty co przy takiej klasie zawodników to już jest kilkaset metrów, wynik naszego olimpijczyka z Pekinu to 45:51’. Prawie za plecami zwycięzcy biegła nasza multizwycieżczyni czyli Dorota Wyleciał, która po raz trzeci wywalczyła mistrzostwo stowarzyszenia, a z wynikiem 1:04h zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej.

 

alt

Tuż za Dorotą wracający po chorobie do coraz szybszego biegania Piotr Nowak, zwyciężył wśród Truchtaczy i obok poprzednich zwycięzców Andrzeja Mielnika, Marka Maciejewskiego stanowi zaszczytne grono mistrzów biegowych stowarzyszenia. 

 

 

Dalej było już ciasno o czym świadczą różnice w wynikach, dochodzące do sekund. O jakości mistrzostw świadczą wyniki, a w tym roku jest się czym chwalić. Gro zawodników biega na podobnym poziomie i dzięki temu motywują się do większej pracy i zaangażowanie w treningi i o to chodzi.

 

                                                                                                     

 

 

 

alt

 

Rozdaniem certyfikatów uczestnictwa w 3MT zajęła się Bożena ( mam nadzieję, że każdy otrzymał, jeśli nie – to nic nie szkodzi – przed nami wrześniowe GP Truchtacza na którym można je odebrać). A nagrodzenie najlepszych przypadło w udziale Marianowi Błachnio, który w tej roli debiutował, ale spisał się rewelacyjnie. Na podium stanęli Dorota Wyleciał i Bożena Kopeć, oraz Piotr Nowak, Jacek Księżyk i Andrzej Czerwieński, otrzymali puchary i dyplomy i gratulacje od całego stowarzyszenia.

 

Następne mistrzostwa dopiero w przyszłym roku, ale już warto szukać zawodów w których można je zorganizować, wszelkie propozycje są mile widziane, im wcześniej zadecydujemy tym, każdy będzie miał czas ustawić sobie grafik biegowy pod nasze mistrzostwa.

 

 

Gratuluję jeszcze raz zwycięzcom i wszystkim, którzy ukończyli bieg, a także osobom, które zaangażowały się w przygotowanie 3 Mistrzostw Truchtacza.

 

Galeria zdjęć z MOSiR Jaworzno: http://www.mckis.jaw.pl/bieg/

Galeria zdjęć Picasa (Katan):  wystarczy kliknąć ;))) 

 

KOMUNIKAT :

W dniu 06.08.2011 w czasie III Mistrzostw Truchtacza, które odbyły się w Jaworznie na dystansie 15 km doszło do błędnego przeliczenia współczynników wiekowych. Z uwagi na fakt, że błęd nie został wcześniej zauważony i nikt nie zgłosił zastrzeżeń, decyzją zarządu Stowarzyszenia wyniki ogłoszone w dniu zawodów zostają utrzymana. 

 

Komentarze   

 
0 #4 admin 2011-08-22 19:51
wyniki dostępne na stronie organizatora
Cytować
 
 
0 #3 Damek 2011-08-21 19:22
W linku fotki Jaworzna;
https://picasaweb.google.com/fotomotylek/20110806Jaworzno
Cytować
 
 
0 #2 admin 2011-08-21 06:04
Szczegółowe wyniki pojawią się w przeciągu dwóch dni.
Cytować
 
 
0 #1 sniezynka 2011-08-20 20:21
hej Truchtacze spisaliście się wspaniale. My mogliśmy tylko kibicować. Ale od poniedziałku - mocne postanowienie - zacznę biegać ...
Gratuluję zwycięzcom - w taki upał - tak piękne wyniki - pozazdrościć ..
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack