Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

gp logo.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 1 guest online
Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez katan tomasz   
sobota, 23 czerwca 2012 07:20

Jak umieszczać artykuły

Zaczynamy od zalogowania się na stronie na której obecnie jesteś. Jeżeli poniżej głównego menu pod napisem KONTAKT pojawiła się napis WYŚLIJ ARTYKUŁ to znaczy, że posiadasz uprawnienia do umieszczania artykułów, jeżeli nie - skontaktuj się z administratorem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zakładam, że posiadasz wymagane zezwolenia ;) Klikasz WYŚLIJ ARTYKUŁ i oczom twym pokazują się nieograniczone możliwości umieszczania artykułów na stronie Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice.

Zaczynamy ...

W oknie "tytuł" wprowadzasz nazwę artykułu ( jak wstawiać artykuły) ta nazwa nie będzie widoczna w artykule jest to nazwa robocza, powinna być jednak związana z treścią artykułu, dalej wybieramy sekcje i kategorie ( znaczy gdzie artykuł będzie bardziej pasował - jesli nie wiesz co wybrać - wybierz NEWS. Dalej zaznaczamy, że artykuł ma się pojawić na stronie startowej - TAK.

Już umiejscowiliśmy pusty artykuł. A teraz zabieramy się za konkret.

Robimy sobie miejsce w artykułe czyli klikamy kilka razy ENTER, przynajmniej tyle aby wstawić grafikę, należy to zrobić jako pierwsze.

Poniżej miejsca na artykuł klikamy w ikonę GRAFIKA i stamtąd ściągniemy zdjęcie do artykułu. Formatr jpg lub gif rozmiar najlepiej 300x250 lub 250x250 ( dzięki temu zachowamy czytelność strony, której obecnie nie ma).

Mamy w swoich zbiorach jakieś zdjęcie, Wybieramy folder NOWE ZDJĘCIA następnie WYBIERZ PLIK i wybieramy zdjęcie z dysku ( wcześniej już przygotowane 300x250 lub 250x250 gdzie druga wartość to wysokość) i po wybraniu ROZPOCZNIJ WCZYTANIE gdy zdjęcie zostanie wczytane klikamy na nie* i ustawiamy jego miejsce ( ikona po lewej) DO LEWEJ a potem już tylko WSTAW i zdjęcie wstawione do naszego artykułu**

Super mamy już grafikę - dalej obok naszej grafiki wstawiamy tytuł ( który będzie widoczny) naciskamy FORMAT i wybieramy HEADLING1 wpisujemy nasz tytuł, wyśrodkowujemy i podkreślamy i już.

Poniżej wpiszemy treść artykułu. Najlepiej mieć już gotowy artykuł i wkleić go z worda lub notatnika, a nie pisać na bieżąco. Wklejamy częśc artykułu aby zakończyć na wysokości zdjęcia - jak na przykładzie powyżej.

Teraz czcionka artykułu mamy do wyboru z ikony FORMAT następujące:

 

Paragraph

Adrdress
Preformatted

headling 2

Proponuje używać w pierwszej części artykułu jedną czcionkę np Paragrph.

Mamy już tekst do wysokości zdjęcia. Naciskamy przycisk WIĘCEJ i przez cały artykuł leci kreska podziału, oznaczająca nie mniej ni więcej tylko podział na tekst ze zdjęciem widziany na stronie głównej i tekst który będzie widoczny dopiero po rozwinięciu.

Pod kreską WIECEJ wklejamy dalszą treść naszego artykułu i tu droga wolna można bawić się kolorami i rozmiarami czcionki do woli.

Dalej zapisz i tyle.

Artykuł pojawi się po sprawdzeniu przez administratora lub w szczególych przypadkach bez sprawdzenia.

Do artykułu można wstawiać dodatkowe zdjęcia, linki do stron, tabele i wiele innych rzeczy, ale zasada jest taka jak opisałem powyżej.

Jeżeli ktoś będzie miał dodatkowe pytania to - proszę pytać .

powodzenia

Tomek Katan

* może pojawić się problem, że zdjęcie nie pojawi się w naszym katalogu NOWE ZDJĘCIA, nie wiem od czego to zależy, ale czasem pojawia się w głównym i trzeba je poszukać, dlatego warto pamiętać nazwę zdjęcia

** można zatytułować zdjęcie i zrobić z niego dodatkowy link do strony do tego służą opcje ADRES GRAFIKI I TYTUŁ GRAFIKI

 

Komentarze   

 
0 #1 Luiza Buryło 2012-06-24 19:56
Wysłałam mini-artykuł, taki na początek. Teraz czekam na administratora :-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack