Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

sponsorzy.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 8 guests online
Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
piątek, 25 grudnia 2015 14:10

2015-12-16 WIGILIA TRUCHTACZA

alt

 

   Świąteczną tradycją są spotkania wigilijne Truchtaczy. W tym roku, nieco odmiennie niż w latach ubiegłych, spotkanie miało miejsce w Pubie u Waltra. Trochę to było związane z kłopotami technicznymi, a trochę z potrzeba zmiany otoczenia. Sam byłem nieco sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak czasami trzeba umieć się przyznać do błędu. Teraz uważam że był to dobry pomysł, ba ! Uważam że to strzał w dziesiątkę !

   W wigilii wzięło udział dwudziestu pięciu Truchtaczy (na trzydziestu pięciu członków stowarzyszenia) i dziesięcioro gości. Rozpoczęliśmy jak zwykle od złożenia sobie wzajemnie życzeń świątecznych i przełamania się opłatkiem. Potem nastąpiła część kulinarna, wyjątkowo wystawna w tym roku, ale za razem bardzo tradycyjna, wigilijna. Barszczyk z uszkami, karp (jakże by inaczej), kapusta z grzybami, kompot z suszu i na deser ciasta (obowiązkowo z makiem) oraz kawa i herbata. W moim odczuciu: wyśmienite!

 

altalt

 

  

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po Wieczerzy Wigilijnej, nastąpił czas wręczania nagród dla najbardziej wybitnych Truchtaczy. Stowarzyszenie,  tradycyjnie w okresie świątecznym przyznaje nagrody:

  • Najlepszy Narciarz-Truchtacz: w tym roku po raz kolejny to wyróżnienie otrzymał Karol Bromboszcz.                              
  • Najaktywniejszy Truchtacz: ponownie, śrubując rekord startów w sezonie, nagrodę otrzymał Marek Maciejewski. 75 razy reprezentował barwy Truchtacza w sezonie 2014/2015 !!!
  • Wyczyn Roku: w tym roku, za postawę fair play w czasie zawodów „Memoriał Jerzego Chromika” nagrodę otrzymał … Marek Maciejewski. I to jest chyba najlepszy dowód na to, ze liczą się nie tylko wyniki sportowe!
  • Nagroda Truchtacza im. Romana: za wyniki sportowe oraz za godne reprezentowanie barw stowarzyszenia, nagrodę otrzymał Werner Legomiński.

 

altalt

 

  

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W zasadzie na tych nagrodach, rok rocznie kończyliśmy. Jednaj jak już na wstępie wspomniałem, ten rok jest nieco inny. Wręczono jeszcze jedną, bardzo spontaniczną nagrodę:

  • Kadr Truchtacza: otrzymali Marian Jarosz i Henryk Kowalski-Neukerich za nowatorskie podejście do tematyki filmu sportowego ;-)

W zasadzie miał to być dowcip za „specyficzne zdjęcia” które obaj Truchtacze zrobili kilka dni wcześnie, w czasie finału GP Mysłowic. Ale myślę, że nie stoi nic na przeszkodzie, aby w następnych latach taką nagrodę przyznawać, za wyjątkowe zdjęcia/filmy sportowe, które zrobili Truchtacze, lub w jakikolwiek związane ze Stowarzyszeniem.

   Wręczono również Certyfikaty wstąpienia do Stowarzyszenia Truchtacz (Ewa Jastrzębska i Marta Dębska) oraz Certyfikat Maratończyka (Dariusz Szmigiel).

   Na koniec wystąpiłem w roli Św. Mikołaja i mogłem Truchtaczom (tym którzy złożyli zamówienie, a niekonieczni byli bardzo grzeczni) wręczyć nowe stroje startowe oraz kurtki. Mogło to się zdarzyć, ponieważ firma odpowiedzialna za produkcję strojów, wykonała je w bardzo ekspresowym tempie.

   I na tym mogliśmy zakończyć naszą Klubową Wigilię. Inną niż zwykle, ale jakże serdeczną, rodzinną, naszą Truchtaczową.

 

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych

ale również sportowych

Świąt Bożego Narodzenia

życzę wszystkim Truchtaczom

naszym bliskim i przyjaciołom

 

w imieniu swoim

oraz

Zarządu Stowarzyszenia

życzy

 

Jacek Księżyk

 

alt

 

Autorem wszystkich zdjęć jest Andrzej Cieśla, a całość dostępna jest pod linkiem:

 

https://plus.google.com/photos/105877049142759161672/albums/6229362313855033729

 

J.Ksi.

Poprawiony: piątek, 25 grudnia 2015 14:17
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack