Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
poniedziałek, 28 listopada 2016 21:59

NAGRODY STOWARZYSZENIA TRUCHTACZ 2016

alt

Koleżanki i Koledzy Truchtacze

Zanim na spotkaniu opłatkowym, złożymy sobie życzenia bożonarodzeniowe oraz przyjdzie czas na noworoczne postanowienia biegowe powinniśmy podsumować sezon 2015/2016. Mamy za sobą wiele startów w biegach krajowych i również zagranicznych, miały miejsce indywidualne osiągnięcia sportowe. Rozejrzyjmy się wokoło, zastanówmy kto z Truchtaczy zasłużył na nasze uznanie postawą sportową, wynikami, życiówką lub startem w ekstremalnej imprezie a także doceńmy pracę w regionie na rzecz promowania zdrowego trybu życia jak również reprezentowanie barw klubowych.

Przyznamy coroczne nagrody klubowe, które są następujące:

 • Najszybszy Truchtacz i Truchtaczka (Mistrzostwa Klubowe rozegrano               17 października, w trakcie Memoriały Jerzego Chromika)
 • Najaktywniejszy Truchtacz (decyduje ilość zarejestrowanych startów na portalu maratonypolskie.pl, osoba odpowiedzialna: Marian Jarosz)
 • Najlepszy Narciarz (poproszę o informację na temat nagrody najbardziej aktywnych narciarzy: Mariana i Karola).

Ponadto do przyznania są dwie fakultatywne nagrody:       

 • Nagroda Truchtacza im. Romana – dla osoby/organizacji/firmy która w istotny sposób przyczyniła się do rozwoju, popularyzacji Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice w roku bieżącym i/lub w latach poprzednich
 • Wyczyn Roku – dla Truchtacza lub zespołu Truchtaczy za osiągnięcie bardzo dobrego wyniku sportowego, ukończenie trudnych zawodów biegowych, wyczyn na imprezie sportowej (za okres minionych 12 miesięcy)

 Nagroda Truchtacza oraz Wyczyn Roku mogą lecz nie muszą być przyznane.

Przypominam zasady:

 • Wybór odbywa się w drodze dwustopniowego głosowania (do głosowania uprawnieni są członkowie Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice którzy złożyli deklaracje członkowskie nie później niż 01.01.2016r i wcześniej). 
 • W pierwszym etapie zgłaszamy nominacje do nagród na stronie klubowej www.truchtacz.org – od dziś do 10 grudnia.
 • Nominację zgłaszamy w formie „komentarza” pod aktualnym tekstem (gdyby ktokolwiek miał problem z zamieszczeniem „komentarza”, to proszę o przesłanie mailem tekstu do mnie lub Luizy, a my zajmiemy się  umieszczeniem go na stronie)
 • Nominację może zgłosić każdy Truchtacz w dowolnej ilości, wymagane jest każdorazowe uzasadnienie. 
 • W drugim etapie, odbywa się glosowanie na Nominowanych do nagród – w tym roku w dniach 11 i 12 grudnia.
 • Glosowanie przeprowadzi telefonicznie i sms-em Luiza Buryło, proszę, żebyście w dniach glosowania telefony zabierali ze sobą.
 • Każdemu Truchtaczowi przysługuje jeden głos na każdą z nagród, dozwolone jest wstrzymanie się od głosu.
 • Nagroda zostanie przyznana, jeśli Nominowany uzyska 30% ze wszystkich oddanych głosów.

Nagrody zostaną wręczone na Klubowym Spotkaniu Opłatkowym w dn. 14 grudnia.

W poprzednich latach Nagrodę Truchtacza otrzymywali m.in.: Janusz Kuczmierczyk; Stasiu Filuś; Marian Jarosz; Założyciele Truchtacza: Asia i Tomek Katan, Janusz Kuczmierczyk, Rafał Kontowicz; ponadto Dorota Wyleciał a zeszłorocznym laureatem jest Werner Legomiński.

Za wyczyn roku nagradzaliśmy m.in.: Andrzeja Mielnika; Beatę Godek; Mariana Jarosza; Drużynę Truchtacza (3-cie miejsce w Drużynowym Maratonie Kukuczki); Wernera Legomińskiego; Drużynę Kibiców Truchtacza Mysłowice (2-gie miejsce w konkursie na najlepiej dopingujący zespół, a w ubiegłym roku, za postawę fair play w czasie zawodów „Memoriał Jerzego Chromika” nagrodę otrzymał Marek Maciejewski.

Pozdrawiam i do usłyszenia 11-go i 12 grudnia w czasie głosowania.

J.Ksi.

 

Komentarze   

 
+2 #5 Beata 2016-12-08 18:33
Zdecydowanie do nagrody Wyczyn Roku nominuję team Jacek Księżyk + Karol Bromboszcz.
Za Bieg Rzeźnika rzecz jasna.
To trudne i wymagające zawody z limitami czasu na poszczególnych odcinkach.
A że to TRUCHTACZE - jak nic dali radę :))
Doceniam ich wyczyn, bo wiem jaki to zachrzan i mega wysiłek na całej trasie.
Cytować
 
 
+1 #4 Księżyk Jacek 2016-12-06 16:14
Nominacja Henryka Kowalskiego-Neukircha:

Pozwolę sobie nominować do nagrody Truchtacza niżej wymienione osoby:
Kategoria Zaangażowanie
Basia Księżyk -pełne poświecenie w sprawy Stowarzyszenia poprzez organizowanie Gran Prix jak i innych imprez, a co za tym idzie czy pada deszcz,śnieg, wieje i dmucha, biedna znosi toboły, ładuje toboły itp, robi to z miłości do Stowarzyszenia jak i ....... dooooo!!!
Luiza Buryło - z tego co obserwuję w pełni zaangażowana od lat w imprezy Truchtacza, jak mająca niewdzięczną rolę Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej .Gdzie potrzebna jest rzetelność,odpo wiedzialność i myślę bezinteresownoś ć, które te cechy ma Luiza.
Wyczyn Roku
Karol Bromboszcz,Jace k Księżyk za ukończenie w Bieszczadach Biegu Rzeźnika ,no Panowie 80 km w górach SZACUN!!!!
Porównałbym to do wyczynu naszej Supermaratonki Beaty Godek, która na Jurze Krakowsko-Częst ochowskiej przebiegła o ile pamiętam 163 km, tyle siły i determinacji w takim chucherku !!!!!!! Co za KOBITA!!!!!
Największe postępy
Piotr Rogowicz-Piotr w tym roku zrobił się silnym i bardzo szybkim biegaczem a ostatnie 1,05 na 15 km w Bełchatowie zrobiło na mej skromnej osobie piorunujące wrażenie!
O Mistrzach nie nie zapomniałem tj,Dorocie Wyleciał,Marku Maciejewskim czy Wernerze Legomińskim, lecz oni sami zdobyli swymi wynikami nagrody,Chyba że zrobimy kategorię kto w danym sezonie był najwięcej na pudle-którą bezsprzecznie wygrałby w tym roku Werner Legomiński.Co za młodzieniec!!!! /biedny ZUS/

Nie zależnie od powyższego, chciałem wszystkim Tuchtaczkom i Truchtaczom życzyć Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz
Szczęśliwego Nowego Roku,szampański ej zabawy w Sylwestra i spełnienia swych marzeń rodzinnych jak i sportowych.
Do zobaczenia po Nowym Roku na spotkaniu u Waltra.
Pozdrawiam
Henryk Kowalski-Neukir ch
Cytować
 
 
0 #3 Księżyk Jacek 2016-12-04 13:13
Komentarz do nominacji Piotra:

Dyskutowałem dużo z Piotrem na temat nagród i niestety nie doszliśmy do porozumienia. Wobec tego, winien jestem przypomnienie wszystkim Truchtaczom, że w dniu wyboru nowego zarządu STM, zapowiedziałem że osoby które zostały powołane do reprezentowania Truchtacza, nie będą brane pod uwagę w kwestii nagradzania nagrodą Stowarzyszenia. Chyba że byłby to wynik sportowy, wtedy sprawa ma się zupełnie inaczej i jest to do przyjęcia.
Dla tego bardzo proszę moich kolegów i koleżanki, o nie branie nominacji Piotra pod uwagę (ja zostałem poprzez regulamin niejako zmuszony do jego publikacji, ale Wy macie wybór i powinniście z niego skorzystać!).
Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt nominacji Piotra: jest ona zupełnie nie trafiona, ponieważ to wszystko co napisał, nie jest moją zasługą. Mówiąc o pracy w Stowarzyszeniu nie sposób pominąć zaangażowania przede wszystkim Basi i Bożeny. Sam niewiele bym zdziałał bez ich pomocy i wsparcia. A jeśli chodzi o GP, to jeśli chcemy mówić o sukcesie, to należy napisać o jego autorach:
• Basia Księżyk
• Halina Witecka
• Marek Witecki
• Grześ Sokół
• Jarek Hornik
• Marek Maciejewski
• Darek Szmigiel
• Dorota Wyleciał
• Andrzej Cieśla
• Maciek Kowalski
• Basia Kijanka
• OISW
• KOTRAK
• SANEPID
• Agnieszka Stanoszek
• UM M-ce
• Karolina
• Martyna
• Persevere
• Ania Staciwa
• Magda Kubecka
• …
• i wielu innych …
więc trudno pisać o jednej osobie, bo na to nie zasługuje.

- Jacek.
Cytować
 
 
0 #2 Księżyk Jacek 2016-12-04 13:12
Nominacje Piotra S. Rogowicza:
Jak co roku zgłaszam swoje kandydatury, wiec i tym razem przedstawiam swoje nominacje:
Otóż do Nagrody Truchtacza, nominuję Jacka, jako Szefa Naszego Klubu
Uzasadnienie nie jest stosunkowo dla mnie trudne. Otóż będąc członkiem Truchtacza od kilku lat, obserwuję jak z roku na rok Nasze Stowarzyszenie się znakomicie rozwija, co widoczne jest m.in. na imprezach Grand Prix. Uczestnicząc w wielu zawodach, niejednokrotnie słyszałem ciepłe słowa dotyczące zarówno organizacji naszych zawodów jak i jego wystroju. I co wszyscy moi rozmówcy podkreślali, zawody odbywają się bez opłaty startowej, co w dobie komercjalizacji imprez biegowych jest naprawdę nie lada osiągnięciem. Poza tym jest jeszcze kwestia podejmowanych inicjatyw dotyczących zarówno ubiorów klubowych jak i imprez towarzyszących innym zawodom. To wszystko niewątpliwie kosztuje wiele wysiłku, zaangażowania i poświecenia swojego wolnego czasu. Reasumując, te wszystkie działania doprowadziły w sposób oczywisty do popularyzacji Truchtacza Mysłowice, a to jedno z głównych kryteriów przy nominacji do Nagrody Truchtacza.
Natomiast z nominacją do wyczynu Roku pewien kłopot, ale to z nadmiaru kandydatur a nie z ich braku. Otóż w poprzednich latach zgłaszałem do nagrody zarówno Dorotkę, Wernera jak i Marka, gdyż to oni w głównej mierze dostarczają naszemu klubowi premiowanych miejsc i znakomitych rezultatów. W tym sezonie, wszyscy Nasi Mistrzowie, na równi osiągali znakomite rezultaty, więc najsprawiedliws zym byłaby wspólna nagroda, ale mam świadomość że takiej zgłosić nie mogę. A więc daję Truchtaczom pod rozwagę, by wśród tej trójki wymienionych przeze mnie Mistrzów szukać kandydata do Wyczynu Roku.
z poważaniem
Piotr S. Rogowicz.
Cytować
 
 
0 #1 Księżyk Jacek 2016-11-29 21:37
Cytuję Michał Pacior:
Hej. Strona co jakiś czas nie działa, dlaczego ?

Ten wątek nie jest ogólnodostępny, jeśli masz jakieś pytania to proszę o info na priw.

Komentarze powinny dotyczyć jedynie tematu głównego i pochodzić wyłącznie od Truchtaczy.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack