Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

gp logo.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 7 guests online
Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
niedziela, 25 grudnia 2016 16:23

WIGILIA  AD 2016

alt

   Już za chwile nastanie czas, kiedy usiądziemy z najbliższymi przy stole wigilijnym, podzielimy się opłatkiem, będziemy składać sobie świąteczne życzenia. Wcześniej jednak spotkaliśmy się w gronie naszej sportowej, truchtaczowej rodziny. Truchtaczowe Spotkanie Opłatkowe, wzorem roku poprzedniego odbyło się u naszych przyjaciół Anetty i Piotra Radiowskich w Pubie Walter. Myślę, że w tym roku nie trzeba było nikogo przekonywać, co do zasadności tej decyzji.

  altalt

  

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęliśmy jak zwykle od złożenia sobie wzajemnie życzeń świątecznych i przełamania się opłatkiem. Potem nastąpił czas wręczania nagród dla najbardziej wybitnych Truchtaczy. Stowarzyszenie, tradycyjnie w okresie świątecznym przyznaje nagrody:

  • Najlepszy Narciarz-Truchtacz: w tym roku uhonorowaliśmy Karola Bromboszcza i Mariana Jarosza za propagowanie narciarstwa biegowego wśród Truchtaczy.
  • Najaktywniejszy Truchtacz: ponownie, śrubując rekord startów w sezonie, nagrodę otrzymał Marek Maciejewski. 82 razy reprezentował barwy Truchtacza w sezonie 2015/2016 !!!
  • Wyczyn Roku: dla Karola Bromboszcza i Jacka Księżyka za BIEG RZEŹNIKA czyli 85 km. malowniczych bieszczadzkich tras, które potrafiły złamać niejednego, ale nie Truchtacz Mysłowice Team !
  • Nagroda Truchtacza: dla Basi Księżyk za pełne poświecenie dla Stowarzyszenia, m.in. poprzez organizowanie Gran Prix oraz innych imprez, a co za tym idzie czy pada deszcz, czy śnieg, wieje i dmucha, robi to z miłości do Truchtacza ;-)  

Wzorem roku poprzedniego, przyznano też nagrodę artystyczną:

  • Pióro Truchtacza: otrzymali Piotr Rogowicz i Henryk Kowalski-Neukerich za działalność sprawozdawczo-dziennikarską (relacje i fotorelacje związane z Truchtaczem)

   To taka „nowa świecka tradycja”, a chciałem przypomnieć że w związku z ubiegłoroczną nagrodą artystyczną (Kadr Truchtacza), Stowarzyszenie zakupiło kamerę sportową do użytku klubowego.

   Wręczono również Certyfikaty wstąpienia do Stowarzyszenia Truchtacz (Michał Staciwa oraz juniorzy: Kuba i Kamil Staciwa).

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altalt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W imieniu Stowarzyszenia, podziękowaliśmy również gospodarzom Spotkania: Anettcie i Piotrowi Radiowskim za cały rok współpracy z Truchtaczem.

   I w tym momencie nastąpiła nieoczekiwana zmiana programu: trudno mi o tym pisać, po pierwsze ze wzruszenia, a po drugie – chyba pierwszy raz w życiu brakuje mi słów na opis ;-) W każdym razie w imieniu swoim i Basi bardzo Wam wszystkim dziękuję. Nie gwarantuję jedna fotorelacji z realizacji prezentu.

   Potem nastąpiła część kulinarna, wystawna i za razem bardzo tradycyjna, wigilijna. Barszczyk z uszkami, karp (pyszny!), kapusta z grzybami, kompot z suszu i na deser ciasta (obowiązkowo z makiem) oraz kawa i herbata. W moim odczuciu: wyśmienite!

 

   Na koniec, tak jak w roku poprzednim wystąpiłem w roli Św. Mikołaja i mogłem Truchtaczom wręczyć nowe stroje startowe oraz kurtki. Mogło to się zdarzyć, ponieważ firma odpowiedzialna za produkcję strojów, wykonała je w bardzo ekspresowym tempie. Ponadto, została zaprezentowana nowa propozycja strojów klubowych – reprezentacyjnych. Są to kurtka i kamizelka z materiału typu softschel na chłodniejsze dni, a w komplecie nawet na zimę. Modele prezentujący nowe stroje byli bardzo z nich  zadowoleni, a pozostali Truchtacze, jednogłośnie wyrazili chęć ich nabycia. Oczywiście, nie będziemy się wzbraniać przed tym jak by ktoś chciał nas wspomóc w zakupie (sponsor, partner).  

   Powoli Truchtacze zaczęli się rozchodzić, ale część klubowiczów (co prawda w coraz węższym gronie), pozostał niemal do północy. Wigilia Truchtacza, to niemal ostatni element kończącego się sezonu. Choć chciałbym poinformować że prośbę Piotra Kowalskiego zapraszam wszystkich Truchtaczy (i nie tylko!), na pierwszoświąteczne spalanie kalorii ;-) Trening (może to nieco powiedziane na wyrost), odbędzie 25 grudnia o godz. 10,00 na Rozalce. W czasie świątecznego rozruch, będzie można omówić nową propozycję, czyli karnawałowy Bal Truchtacza ;-)

 

 

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych

ale również sportowych

Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim Truchtaczom

naszym bliskim i przyjaciołom

w imieniu swoim

oraz

Zarządu Stowarzyszenia

życzy

Jacek Księżyk

Poprawiony: niedziela, 25 grudnia 2016 17:13
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack