Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

zzzzae26b.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 2 guests online
Stworzone dzięki jVitals
Wpisany przez Jacek Księżyk, Marian Jarosz   
niedziela, 16 września 2018 19:32

Truchtaczowy Spływ Kajakowy Białą Przemszą ‘2018

 alt

 

   Nie samym bieganiem Truchtacze żyją. W sobotę 15 września odbył się ich pierwszy spływ kajakowy po Białej Przemszy. Dla zdecydowanej większości to ich pierwszy kontakt z takim ekstremalnym spędzeniem czasu w kajaku i to na bardzo trudnym odcinku. Biała Przemsza w tych miejscach na skali trudności od 1 do 5 ma ocenę 4+!

  Początki organizacji tego spływu rodziły się w trudach. Chętnych było dużo, ale z biegiem czasu ekipa się wykruszała. Ale tych ostatnich nie przestraszyło że w nocy z piątku na sobotę padał deszcz. Ekipa wyjechała z Mysłowic do Dąbrowy Górniczej-Okradzionów gdy jeszcze padał deszcz. Na miejscu startu Okradzionów (zabudowa II młynu) nie było wyjścia, trzeba było wziąć udział, każdy z nas podpisał oświadczenie że płynie na własną odpowiedzialność i wysłuchał szkolenia przeprowadzonego przez firmę która organizuje spływy i udostępnia kajaki oraz osprzęt. Pierwsze obawy po wejściu do kajaków i rozpoczęciu spływu. Uczestnikom spływu ukazała się dziewicza przyroda, którą wcześniej nikt z nas nie widział. Rzeka i wielka dzicz, która nas otaczała. Rzeka płynęła tak jakby czas zatrzymał się tysiące lat temu, mnóstwo przeszkód w postaci drzew walonych na rzece, naturalne progi. Nurt rzeki raz szybki raz wolny, widziało się kaczki które płynęły obok nas lub fruwały w powietrzu. Tak dopłynęliśmy do miejsca o którym osoba która nasz szkoliła mówiła że w tym miejscu dla bezpieczeństwa należy przenieść kajaki 15 metrów brzegiem. Ale Marek i Grażyna nie zauważyli (świadomie lub nieświadomie) tego miejsca i przepłynęli to miejsce. Brawo za odwagę.

   Po tej przeszkodzie płynęliśmy dalej, było słychać komendy Jacka ”w prawo, w prawo no mówiłem przecież w lewo” (lub na odwrót ”w lewe, w lewo no mówiłem przecież w prawo”).

   Za to Marian, ostrzegał że tak jak dalej będziemy płynąć tą dżunglą, to dopłyniemy do Amazonki. Nie było wyjścia trzeba było płynąć dalej.

   Tak pomału, szczęśliwie dopłynęliśmy do końca naszej trasy. Na trasie odbyło się bez żadnej wywrotki i tutaj Jacek na końcu postanowił wszystko zmienić i aby rozbawić towarzystwo zrobił celowo (wersja Jacka) wywrotkę. Dzięki tej wywrotce mieliśmy wszyscy ubaw a Marian wykorzystał wywrotkę do zrobienia ciekawych zdjęć. Cały spływ liczył niecałe 9 kilometrów i trwał dla nas 2 godziny. Po wyciągnięciu kajaków na brzeg odbyło się pasowanie na kajakarza. Przed powrotem do domów zawitaliśmy jeszcze na wspólny posiłek do baru Bida.

   To tyle, na końcu informacja że organizacją spływu zajmuje się firma: Kajaki Przemsza (www.przemsza.pl)

 

M.Jar.

 

   Miałem nieco obaw przed tą kajakową eskapadą (jak to zwykle bywa przed pierwszym razem ;-)  ). Jednakże pomysł, organizacja, wykonanie a co najważniejsze zaangażowanie Mariana sprawiło że sobotnia wycieczka była bardzo udana. Widoki cudne, trasa, pomimo że stosunkowo trudna, jest jednak do przebycia dla każdego średnio wysportowanego człowieka, a my przecież jesteśmy Stowarzyszeniem sportowym! No i w końcu nowy, świetny pomysł, wprowadzający do Klubu coś świeżego. Nasza (Truchtaczy) siła tkwi przecież w różnorodności. Wymaga to nieco odwagi, aby wejść na nieznaną ścieżkę, ale przecież kto jak nie my – damy radę. Podsumowując: bardzo udana wycieczka, super pomysł … i mam nadzieję że był to Pierwszy (!) Truchtaczowy Spływ Kajakowy. Wstępnie jesteśmy umówieni z Marianem na czerwiec, na kolejny spływ. Mam nadzieję że tym razem będzie nas więcej i zakończymy to np. ogniskiem. Naprawdę fajna zabawa, atmosfera i nieco odmiany w uprawianych przez nas dyscyplinach sportowych.

   Dla porządku podaję skład „spływowiczów”: Marek Maciejewski, Grażyna Bytomska, Marian Jarosz, Piotr Jarosz, Jarosław Hornik, Barbara Hornik, Jacek Księżyk oraz Zbyszek (sąsiad Mariana).

 

J.Ksi.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

foto: Marian Jarosz, Piotr Jarosz, Grażyna Bytomska, Jacek Księżyk.

Poprawiony: niedziela, 16 września 2018 20:37
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack