Wpisany przez Staciwa Michał, Jacek Księżyk.
środa, 16 stycznia 2019 14:09

Silesia Winter Swimming

alt

12 stycznia 2019 roku na katowickich Szauwajerach – na Szlomioku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Zimowym pływaniu. W trakcie tych zawodów rozegrane zostały: Mistrzostwa Polski IISA (International Ice Swimming Association) na dystansie 1000m oraz dodatkowo rywalizację na pięciu dystansach: 100m, 250m, 500m, 750m oraz 1000m. W ramach których rozegrany został również Puchar Czech.

altalt

Zawodnicy zmagali się z wodą o temperaturze 0,6 st. C. i temperaturą powietrza 0 OC. Na szczególną uwagę zasługują pływacy, którzy zdecydowali się wystartować w formule Combo tzn. 2 x 1000m, było ich raptem 14, na ponad 200 startujących zawodników. Zwyciężczynią tego niewątpliwego wyzwania była Renata Novakova, reprezentantka Czech. Jej czasy to: 16:53 sek. oraz 15:21 sek. Kolejny zawodnik był od Niej o blisko minutę wolniejszy!

alt

Ja zdecydowałem się na start na dystansie 100m z nadzieją ukończenia go w czasie ok 2 min. Udało się ukończyć z czasem 2 min i 16 sekund, co dało mi miejsce w połowie stawki. Pływanie w zimnej wodzie dostarcza niepowtarzalnych doznań ;-) Na pewno będę w przyszłości poszerzał swoje doświadczenia pływackie z zimną wodą ...,  jak to na Zwirza przystało ;-)