Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
środa, 06 marca 2019 21:25

V Zimowe Klubowe Mistrzostwa Truchtacza

na Krótkim Dystansie

Sosnowiec/Mysłowice 2019-03-02 alt

 

   V Mistrzostwa Truchtacza były dosyć nietypowe, ponieważ odbyły się na stadionie MOSiR w Sosnowcu. Po ubiegłorocznej „przygodzie” z błotem, postanowiliśmy poszukać bieżni która zdecydowanie lepiej będzie się prezentowała. Nasz wybór padł na stadion im. Stefana Płatka w Sosnowcu. Zawody odbyły się więc na tartanowej, ale co najważniejsze wymiarowej i zdatnej do biegania bieżni. Ciągle jednak mam nadzieję że takiego standardu doczekamy się również w Mysłowicach.

alt

alt

alt

alt

   Zimowe Mistrzostwa Truchtacza odbywają się na dystansie 1 kilometra i przeznaczone są wyłącznie dla obecnych ale również byłych członków Stowarzyszenia. Zastanawiamy się jednak nad zmianą formuły i dopuszczeniem w przyszłości do zawodów gości zaproszonych. Na pewno zwiększyłoby to atrakcyjność Mistrzostw.

alt

alt

alt

alt

 

   W tym roku we wszystkich trzech konkurencjach (bieg w kategorii mężczyzn i kobiet oraz nordic walking w formule open) wystartowało blisko dwudziestu Truchtaczy. Pomimo, iż jest to niemal sprinterski dystans, nie możemy narzekać na brak emocji. Jednak dwa elementy są stałe: zwyciężczynią w NW niezmiennie jest Ewa Jastrzębska a najszybszym biegaczem pozostaje Grzegorz Stolecki. Choć w wypadku Grzesia, należy zaznaczyć że juniorzy depczą już po piętach.

   Po zakończeniu zmagań sportowych, udaliśmy się do Pubu Walter, gdzie tradycyjnie przy pierogach zostały wręczone puchary i dyplomy.

alt

alt

 

   A na koniec jeszcze jedna uwaga: Zimowe Mistrzostwa (…). Dzięki dokumentacji fotograficznej Uli i Andrzeja można stwierdzić że wszystkie bajki o śniegu i zimie są mocno przesadzone. W ciągu pięcioletniej historii naszych Zimowych Mistrzostw, nigdy nie biegaliśmy w śniegu! Może następnym razem? ;-)  

 alt

alt

alt

 

Wyniki zawodów:

 

Wśród pań najszybszą Truchtaczką okazała się Izabela Klich

 

Nordic Walking  (OPEN):

1.     Ewa Jastrzębska

2.     Werner Legomiński

3.     Bożena Kopeć

 

Biegi:

1.     Grzegorz Stolecki

2.     Kamil Staciwa (junior)

3.     Piotr Rogowicz

 

Pełne wyniki dostępne pod linkiem:

http://www.truchtacz.org/index.php?option=com_content&view=article&id=904:v-zimowe-mistrzostwa-klubowe-na-krotkim-dystansie-stm&catid=3:newsflash

alt

J.Ksi.

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 11:06
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack