Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

sponsorzy.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Now 1 guest online
Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Księżyk   
piątek, 14 czerwca 2019 20:11

11 URODZINY

STOWARZYSZENIA

TRUCHTACZ MYSŁOWICE

 alt

      W minioną sobotę świętowaliśmy kolejne urodziny Stowarzyszenia.

Przez jedenaście lat, w Truchtaczu działało blisko osiemdziesięciu klubowiczów. Stan dzisiejszy Truchtacza to trzydzieści pięć osób. Przebyliśmy ciekawą, trochę pokręconą drogę, od euforii, poprzez pewną stagnację, nawet rezygnację aż do takiej solidnej stabilizacji którą dzisiaj prezentuje Stowarzyszenie. To wszystko zasługa tych osób, które zaangażowały się, najpierw w utrzymanie, a następnie w rozwój klubu. Dzisiaj, mam takie wrażenie że jesteśmy najlepiej działającą grupą biegaczy (i nie tylko) na naszym terenie. Chociaż oczywiście mam poczucie że jest to mocno subiektywne przeświadczenie. Obiektywnie jednak należy stwierdzić że jesteśmy najdłużej działającym klubem biegowym w Mysłowicach, nie licząc oczywiście tych budżetowych, związanych z MOSiR-em. I jeszcze taka dygresja: „Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice” – jak nazwa wskazuje, reprezentujemy miasto, gminę Mysłowice, ale największym osiągnięciem klubu jest to iż potrafiliśmy od samego początku działalności przyciągnąć do siebie ludzi spoza naszego miasta. Katowice, Oświęcim, Gliwice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, mieszkańcy m.in. tych miast reprezentowali i reprezentują naszego Truchtacza!!!


alt

   Gdyby ktoś był chętny poczytać o historii (bogato ilustrowanej zdjęciami) Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice, to jest dostępna w Pubie u Waltra w formie Księgi Pamiątkowej. Najlepiej na spotkaniu drugośrodowym w każdym miesiącu, gdzie Truchtacze mają swoje stałe spotkania. Serdecznie zapraszamy.

 

HAWAJE na PADOKU

   Im dziwniej i śmieszniej, tym lepiej. Takie motto od wielu lat przyświeca nam przy organizacji truchtaczowej imprezy urodzinowej. Tym razem główna animatorka urodzinowa (Bożena!!!), wymyśliła podróż na drugi kraniec świata: Honolulu, Waikīkī Beach, czyli po prostu Hawaje. I chociaż początkowo byłem trochę sceptycznie nastawiony do tematu przewodniego to … jak zwykle wyszło genialnie ;-)

   Rozpoczęliśmy o osiemnastej hawajskim tortem i szampanem oraz życzeniami urodzinowymi. Widząc tak pięknie i kolorowo przebranych Truchtaczy oraz gości zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Spóźnialscy niech żałują.

altaltalt

   Pierwszą atrakcją była nauka i grupowe wykonanie tańca Hula. W rolę instruktorek (czyli chyba : Hulanek   !!! ;-)   ), wcieliły się Celina i Grażyna. Początkowo chciałem tańczyć, ale zdecydowałem aby na Was popatrzeć. Wyglądaliście bosko !!! Wyjątkowo pojętni uczniowie … ale nauczycielki !!!

altaltaltaltaltaltalt

   Kultową zabawą Hawajczyków jest Limbo. To nic innego jak przechodzenie pod tyczką, tak by tylko stopy dotykały ziemi. A tyczka opuszczana jest coraz niżej. Zabawa cieszyła się bardzo dużą popularnością, jednak dopiero wersja „nocna” wyzwoliła gimnastyczne zdolności gości: wyginam śmiało ciało – to zdanie najlepiej określa to co się działo na padoku ;-)

altaltaltalt

   Oczywiście urodziny klubu sportowego nie mogą się obejść bez sportowej rywalizacji. Zrobiliśmy to, co umiemy najlepiej. Zawody: Truchtacze kontra Goście. Wieloetapową rywalizację (zawody sprawnościowe: kręgle z kokosem, biegi z utrudnieniem, ping-pong i badminton w wersji hawajskiej, rzucanie pestkami /z awokado a nie z jabłka!/ na pobliską wyspę /w naszej wersji to na drugi brzeg rzeki/ a następnie zmagania intelektualne w formie „1z10” z wiedzy o Hawajach) wygrali rzutem na taśmę Truchtacze wynikiem 25:24!!! Opatrzność trochę nam pomogła, ale przecież wynik tak naprawdę to sprawa drugorzędna. Liczyła się przecież dobra zabawa!!!

altaltaltalt

   Przez cały czas bawiliśmy się przy suto zastawionych stołach. Dziękuję wszystkim którzy dołożyli się do kulinarnego wzbogacenia naszych urodzin. Było pysznie, było smacznie i duuużo wszystkiego! Jednak najważniejsze jak zwykle były spotkania i rozmowy na tematy różne. I wcale nie tylko sportowe. Rozmowy do późnej nocy, w blasku księżyca i ogniska. A po zakończeniu oficjalnych konkursów i zabaw, padok zamienił się w salę taneczną. I moglibyśmy tak „tańcować” do białego rana, ale że muza niosła się z Hawajów aż nad Bolinę, to około północy pożegnaliśmy ostatnich gości i do następnego razu ;-)

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

   Na koniec bardzo chciałem podziękować organizatorom tegorocznych urodzin: Bożenie, Beacie, Januszowi wraz z Jolą, oraz Uli i Ewie z Szopołazami oraz Piotrkowi Mrozkowi. Za muzykę odpowiedzialny był jak zwykle DJ Viki czyli Waldek. Ale wielkie podziękowania należą się wszystkim którzy zechcieli nas odwiedzić w dniu naszego święta  się z nami bawić. Dziękuję w imieniu Stowarzyszenia i swoim. I oczywiście zapraszam na kolejne spotkanie z Truchtaczem. Najbliższe już 15 czerwca, czyli GP. A w czasie wakacji, w okolicach 28 lipca, planujemy II Truchtaczowy Spływ Kajakowy.

altalt

   W sumie, to o Urodzinach Truchtacza byłoby wszystko. Chociaż … W drugą środę miesiąca na tradycyjne spotkanie Truchtacza przybyli ci którzy nie mogli nas odwiedzić na „Padoku”. Odwiedził nas również były prezes STM, Tomek Katan aby złożyć nam życzenia urodzinowe.

alt

      Urodziny już za nami, teraz więc pracujmy tak aby w przyszłym roku, również z wielką radością świętować kolejny jubileusz ;-)

 

FOTO:

Link do galerii autorstwa Andrzeja Cieśli:

alt

https://photos.app.goo.gl/dUFNnmc7KMXEmxP99

 

Link do galerii autorstwa Mariana Jarosza:

alt

 

https://photos.app.goo.gl/SzykJZyCJCDmboE87

 

 

Link do galerii autorstwa Jacka Księżyka:

alt

https://photos.app.goo.gl/7ZDNY1MhFVTv3R2P6

J.Ksi.

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 15:23
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack