2019-09-06, 07, 08

Krynica – Zdrój

alt

alt

Najlepsza impreza biegowa w moim kalendarzu na ten sezon już za mną. Z Festiwalem w Krynicy związany jestem od siedmiu lat. Startowałem tam jednak dopiero po raz piąty, ale tak naprawdę po raz pierwszy jestem zadowolony z mojego udziału. W 100 % wykonałem założony plan i co najważniejsze, obyło się bez jakichkolwiek nieprzyjemnych wypadków i kontuzji. Sportowo uczestniczyliśmy w różnych zawodach: Ania i Basia rekreacyjnie w biegach i NW (choć w wypadku Ani, słowo rekreacja raczej nie jest adekwatna, start w Górskich Mistrzostwach Polski w NW, to nie byle co!). Michał w nocnym biegu na 7km (czas +- 33 min) oraz w Biegu 7 Dolin na dystansie 64 km który ukończył z czasem 11:47:16 zajmując 460 miejsce. Ja wystartowałem w Biegu 7 Dolin na dystansie 35 km (a raczej 37km) i uzyskałem czas 5:12:15 i uplasowałem się na 448 miejscu na ponad 1100 zgłoszonych zawodników (ukończyło ok. 900!). Razem z Michałem dzień później ukończyliśmy półmaraton, ale w formie mocno rekreacyjnej, z czasami dużo powyżej 2 godzin. Na koniec, w męskim gronie: Kuba, Michał oraz ja zamknęliśmy sportowe zmagania na Festiwalu biegiem na dystansie 600m. Były to ostatnie zawody rozegrane w ramach trzydniowego święta biegów.

alt

alt

alt

alt

Można by sobie zadać pytanie, dlaczego od siedmiu lat jeżdżę, lub przynajmniej wybieram się do Krynicy, jeśli dopiero tym razem jestem w pełni zadowolony.  Otóż, Festiwal to nie tylko biegi i zmagania sportowe. To coś więcej, to przede wszystkim ludzie. Z niektórymi spotykam się na Deptaku regularnie, niektórych tam poznałem, a za niektórymi rozglądam się od kilku lat i choć wiem że gdzieś tam są, nie jest mi dane ich spotkać.

Festiwal Biegowy w Krynicy, to czas, miejsce a przede wszystkim ludzie - do których bardzo mnie ciągnie. Poniżej niektórzy z tych, których Truchtacze mieli okazje spotkać: