Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

honorowy_patronat_prezydenta_miasta_myslowice_dariusza_wjtowicza.jpg

LogowanieSzukaj

Agora Profile

Not Available to Guests

Agorians Online

Stworzone dzięki jVitals
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
wtorek, 17 grudnia 2019 11:05

Spotkanie Opłatkowe 2019

 

   Klubowa Wigilia, lub jak kto woli Spotkanie Opłatkowe to stały punkt w kalendarzu Stowarzyszenia. Od wielu lat organizowana jest w zaprzyjaźnionym pubie Walter. Nie inaczej było w tym roku.

   Za kilka dni usiądziemy przy stołach rodzinnych, z naszymi najbliższymi. Teraz jednak spotkaliśmy się w gronie naszej sportowej rodziny. I choć nie wszyscy przybyli na spotkanie, było nas dużo i stworzyliśmy naprawdę świąteczną, rodzinną atmosferę. Ci którzy nie przybyli a co gorsza, wybrali inne spotkania, niech żałują!

 

 

   Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęliśmy łamiąc się opłatkiem i składając sobie wzajemnie życzenia. Oczywiście musiało to trwać dłuższą chwilę przy tej ilości osób. Było to jednak bardzo miłe.

 

 

   Potem nastąpił główny, kulinarny punkt naszej wigilii, czyli wieczerza. Menu bardzo mocno tradycyjne: barszczyk czerwony z uszkami i ziemniaczki z karpiem i kapustą. Oczywiście kompot z suszu musiał być! A na deser ciasta, które upiekły: Basia, Jola, Ania, Bożena, Ula i Angelika. Za całość wieczerzy ogromne podziękowania należą się naszym gospodarzom, Anetcie i Piotrowi Radiowskim.

 

 

   Siedząc już przy kawie, podsumowaliśmy sportowy, Truchtaczowy sezon 2018/2019. Rozpoczęliśmy od wręczenia Certyfikatów Truchtacza. Otrzymali je Kuba i Kamil Staciwa. Juniorzy co prawda są z nami od dawna, ale dopiero w tym roku tata Michał złożył w imieniu synów stosowne deklaracje. Przyjęliśmy również w poczet Stowarzyszenia dwójkę biegaczy, którzy przez pewien czas obserwowali Truchtaczy m.in. regularnie startując w GP M-wic. Angelika i Adam Idzikowscy, to nowa, młoda siła Truchtacza. W ostatnim roku słuchając podpowiedzi Janusza Pytla bardzo się rozwinęli biegowo, co było widać w tegorocznych startach. Witam Was bardzo serdecznie w Truchtaczu!!!

 

 

   Po wręczeniu Certyfikatów, przyszedł czas na nagrody:

Najaktywniejszy Truchtacz (największa, zarejestrowana ilość startów w okresie: 01-11-2018 – 31-10-2019):

- miejsce 8 – Jacek Księżyk = 16 startów,

- miejsce 7 – Karol Bromboszcz = 19 startów,

- miejsce 6 – Michał Staciwa = 24 startów,

- miejsce 4 – Krzysztof Wieczorek = 24 startów,

- miejsce 4 – Werner Legomiński = 24 startów,

- miejsce 3 – Angelika Idzikowska = 34 startów,

- miejsce 2 – Marian Jarosz = 37 startów,

a zwycięzcą i najbardziej aktywnym Truchtaczem został … Janusz Pytel, który w sezonie 2018/2019 ukończył 51 startów. I choć nie jest to rekord klubowy, należy zwrócić uwagę, że większość z tych startów okraszona była miejscem na podium!!!

 

 

 

Wyczyn Roku, (w tym sezonie nominowani byli: Basia Księżyk /za bohaterską postawę w trakcie spływu kajakowego, za zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym w kategorii open!!! oraz za działalność społeczną/, Maciek Walerowicz /za postawę fair play w czasie Silesia Maratonu/, Grzegorz Stolecki /za biegi ultramaratońskie/).

Zwycięzcą został … Grzegorz Stolecki, za:

 

Ukończenie w sezonie 2018/2019

Trzech ultramaratonów:

- Salamandra Ultra Trail, 50 km.

-  Ultramaraton Wokół Zalewu Sulejowskiego 50 km.-

  Piekło Czantorii – Przepieron 70 km.

 

 

Nagroda Truchtacz im. Romana, (w tym sezonie nominowani zostali: Janusz Pytel /za działalność m.in. społeczną, motywacyjną, trenerską/, Marta i Piotr Mrozek /za działalność sponsorską, za pozyskiwanie sponsorów oraz prace wolontariacka w czasie GP M-wic/).

A zwycięzcą został … Janusz Pytel, za:

 

Za godne reprezentowanie barw Stowarzyszenia,

zawsze w stroju klubowym!!!

Inspiruje do udziału w biegach górskich

i dzieli się swoim doświadczeniem z młodszymi biegaczami.

Aktywnie udziela się w organizacji Truchtaczowego GP.

A co najważniejsze: jest bardzo dobrym człowiekiem!!!

 

 

   Nagrody zostały przyznane poprzez głosowanie tajne, przez wszystkich uprawnionych Truchtaczy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, szczególnie w przypadku Nagrody Truchtacza.

   Na koniec, wręczyliśmy podziękowania przyjaciołom Stowarzyszenia Anetcie i Piotrowi Radiowskim za cały rok współpracy z Truchtaczem. 

 

   U Waltra siedzieliśmy jeszcze długo, prowadząc własne podsumowania sezonu, ale również snując plany na nowy rok. Być może spotkamy się jeszcze gdzieś na zawodach przed świętami, ale na pewno będziemy się widzieli na treningu świątecznym w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godzinie 10:00, oczywiście na Rozalce.

 

 

 

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych

ale również sportowych

Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim Truchtaczom

naszym bliskim i przyjaciołom

w imieniu swoim

oraz

Zarządu Stowarzyszenia

życzy

Jacek Księżyk

 

 

Link do galerii wigilijnej, autorstwa Andrzeja Cieśli:

https://photos.app.goo.gl/5nMScQy8DGhNniCYA

 

J.Ksi.

Poprawiony: wtorek, 17 grudnia 2019 12:03
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack