Reklama

Niemożliwe nie istnieje

Niemożliwe nie istnieje

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Księżyk Jacek   
poniedziałek, 24 lutego 2020 14:50

XI GP Mysłowic

(jeszcze raz)

   Za nami pierwsze zawody z cyklu GP w Sezonie 2020. Frekwencja. To słowo, które odmieniamy na wszelkie możliwe przypadki. Biorąc pod uwagę, że w zasadzie nie reklamowaliśmy zawodów praktycznie w ogóle, oczywiście poza Stroną Klubową i profilem firmowym na FB oraz informacją na Maratonach Polski, to ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania i co tu dużo pisać, również możliwości! Ogarnęliśmy całość zadania, ale po raz pierwszy musieliśmy odmówić rejestracji zawodników, przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo. Musimy tę kwestię dopracować w Regulaminie GP, tak aby przy następnym biegu wszystko było jasne.

   Jak widać, cały czas się rozwijamy i wśród wzrastającej ilości propozycji biegowych, jako jedni z niewielu a w naszym mieście, chyba jedyni odnotowujemy wzrost frekwencyjny. To cieszy! Na pewno zasługą jest formuła zawodów i atmosfera jak panuje na biegu. „Propagowanie zdrowego stylu życia i popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej”, ten zapis przewija się jak nie we wszystkich regulaminach biegowych, to przynajmniej w większości. Jednak to właśnie na naszych zawodach, które są całkowicie bezpłatne dla zawodników, powyższy zapis jest zasadny, właściwy i prawdziwy. Już jedenasty sezon staramy się organizować biegi, w taki sposób, aby wszyscy chętni mogli korzystać z udziału w nich całkowicie bezkosztowo. Nie stosujemy żadnych ukrytych, zakamuflowanych metod zbierania pieniędzy, czy to w postaci dobrowolnych datków, czy powiązania z jakimś celem dobroczynnym.

   Jak to się udaje? Oczywiście nie byłoby takiej możliwości, gdyby nie pomoc firm, instytucji i osób prywatnych, które wspierają Stowarzyszenie w organizacji GP. Większość dotychczasowych partnerów potwierdziła udział w XI edycji GP. Po raz kolejny, Patronat Honorowy Grand Prix objął Prezydent Mysłowic, Pan Dariusz Wójtowicz. Również Urząd Miejski w Mysłowicach pozostaje w gronie naszych partnerów, tak samo jak Pani Natalia Nitsz i Biuro Podróży Wczasolandia, Państwo Katarzyna i Rafał Seweryn – RCU Ubezpieczenia, PH Kaper, Piekarnia-Cukiernia Karol Bromboszcz, M.P. Mrozek, K.A. Fahrenholt, Ośrodek Hipoterapii Padok.

   Nowym partnerem została Zintegrowana Służba Ratownicza – Małopolska. Ponadto rozmowy są prowadzone z nowymi instytucjami, które są zainteresowane wsparciem GP oraz tymi które jeszcze nie podjęły decyzji co do kontynuowania współpracy. W tym roku po raz pierwszy od sześciu lat Stowarzyszenie nie otrzymało wsparcia w ramach konkursu ofert na udzielenie dotacji z budżetu Miasta Mysłowice na realizację zadania pod nazwą „Organizacja uprawiania sportu w 2020 roku” – tak niestety został konkurs przygotowany, że nasza oferta pozostała bez rozpatrzenia. Jesteśmy jednak dobrej myśli, ponieważ UM, Kancelaria Prezydenta, Pan Prezydent deklarują, iż nie pozostawią STM bez pomocy. Rozmowy są w dalszym ciągu prowadzone i obecnie czekam na ich efekt. Osobiście wierzę w to, że będzie dobrze i będziemy mogli przygotowywać następne biegi na poziomie co najmniej ubiegłorocznym.

   Jak sami widzicie, zorganizowanie cyklu GP nie jest przedsięwzięciem łatwym. Przygotowania do sezonu 2020 rozpoczęliśmy jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to zapadały pierwsze decyzje odnośnie XI GP. W październiku poznaliśmy terminy tegorocznej edycji. I tak z dnia na dzień coraz bardziej się rozkręcaliśmy. Myślałem, że wszystko będzie przygotowanie przed startem pierwszego biegu. Jednak plany swoje – życie swoje. Dzisiaj w dalszym ciągu nie wiem, jak ten sezon się zakończy. Nie wiem na co nas będzie stać. Nie wiem czy będziemy kończyć na wysokim poziomie 2019 roku, czy tak jak było w 2011 roku – wyciągnięte z piwnicy i darowane puchary oraz papierowe medale. Choć nie, ja jestem dużym optymistom i wierzę, że dzięki w/w firmom, instytucjom i osobom prywatnym, uda się utrzymać nasz poziom!

   Aby się o tym przekonać, zapraszam na pozostałe biegi GP. Oczywiście zawodników, kibiców i naszych partnerów. Najbliższy bieg już 18 kwietnia!

J. Ksi.

15.

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2020 15:06
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack